Oficálna stránka obce

Upracme Rovinku

10. septembra 2020

V rámci medzinárodnej iniciatívy a pri príležitosti celoslovenského podujatia UPRACME SLOVENSKO sa Komisia ochrany životného prostredia a verejného poriadku opäť rozhodla zorganizovať čistenie našej obce a jej blízkeho okolia od odpadkov v sobotu 19. septembra 2020 v poobedňajších hodinách od 13.00 h do 15.30 h.

Stretneme sa o 13.00 na parkovisku pri malom jazere, kde si odovzdáme prázdne vrecia na odpad. V menších skupinkách či už ako priatelia, rodiny s deťmi či dobrí susedia pomôžme spoločne vyčistiť našu obec od odpadkov.

Na upratovaní okolia môžete spoznať aj našich skautov zo 42. zboru Čarokéz, ktorí pôsobia na území Rovinky, Dunajskej Lužnej a Malinova.

Pozvali sme k nám aj špeciálneho hosťa, ktorým je #greenfluencer a rozhlasový moderátor Michal Sabo. Michal takmer denne zbiera odpadky v Petržalke, nezaháľa ani po ceste do práce a ani počas víkendov. S Michalom sa po brigáde môžeme stretnúť pod našim platanom a pozhovárať sa o tom, prečo je dôležité zaujímať sa o svoje okolie a správať sa voči sebe a prírode zodpovednejšie.

Veríme, že sa situácia v našom okrese ohľadne koronavírusu nebude zhoršovať a my budeme môcť pri dodržaní bezpečnostných pravidiel spoločne očistiť najviac exponované časti obce.

Pre vždy čerstvé informácie odporúčame sledovať sociálne siete a udalosť UPRACME ROVINKU v skupinách Rovinka a Za životné prostredie v Rovinke.

Tešíme sa na Vás.

Ing. Veronika Basta,

predsedníčka komisie ochrany životného prostredia a verejného poriadku, Rovinka

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  

Last modified: 10. septembra 2020