Oficálna stránka obce

Upracme Rovinku

3. júna 2020

Dobrý deň Rovinčania,

pri príležitosti Medzinárodného dňa životného prostredia a celoslovenského podujatia UPRACME SLOVENSKO sme sa spoločne s Komisiou ochrany životného prostredia a verejného poriadku rozhodli zorganizovať čistenie obce a jej okolia od odpadu a odpadkov v sobotu 6. júna 2020. Má nám k tomu svietiť slniečko.

Od 10.00 do 15.00 h organizujeme v rámci obce Rovinka spoločnú brigádu. Veríme, že situácia ohľadne koronavírusu bude naďalej priaznivá a budeme môcť pri dodržaní bezpečnostných pravidiel spoločne očistiť aspoň najviac exponované časti obce.

Stretneme sa o 10.00 na parkovisku pri malom jazere, kde sa dohodneme kto kam pôjde a aj si preberieme prázdne vrecia na odpad. V menších skupinkách či už ako priatelia, rodiny s deťmi či dobrí susedia môžeme spoločne vyčistiť našu obec od odpadkov.

Pre vždy čerstvé informácie odporúčame sledovať facebook a udalosť v skupinách Rovinka a Za životné prostredie v Rovinke.

Pre najmenších brigádnikov budú mať Špajzka Rovinka a cukráreň Sladká závislosť malé prekvapenie.

Zatiaľ prinášame pár tipov:

🌱 vždy sa čosi nájde v okolí jazier
🌱 chodníky/okolie hlavnej cesty
🌱 okolie hrádze
🌱 odpad v okolí Vášho bydliska

Tešíme sa na Vás!
Veronika a Nikola

#upracmeslovensko #upracmerovinku

  •  
  •  

Last modified: 3. júna 2020