Prevzatie domových tabuliek s orientačnými číslami

17. septembra 2017

Na základe Všeobecne záväzného nariadenia č. 2/2015 o určovaní súpisných a orientačných čísiel na území obce Rovinka, obec pristupuje k odovzdávaniu domových tabuliek a oznámení o určení orientačného čísla v termíne od októbra 2017 v priestoroch zasadačky Obecného úradu Rovinka.

Vzhľadom k tomu, že ide o náročnú záležitosť, prideľovanie bolo rozdelené do viacerých etáp podľa jednotlivých ulíc. V prípade nutnosti rezervovania priestorov zasadačky pre potreby obce sa jednotlivé dátumy budú aktualizovať. Vydávanie tabuliek bude prebiehať v príslušných termínoch počas úradných hodín obecného úradu.

Rozpis termínov prevzatia tabuliek s orientačnými číslami pre jednotlivé ulice v obci Rovinka

Prosíme občanov, aby rešpektovali stanovené dátumy vydávania tabuliek s oznámeniami a nežiadali ich prednostné prevzatie. Občania, ktorí sa nebudú môcť dostaviť na obecný úrad v určenom termíne, si budú môcť vyzdvihnúť tabuľku až po skončení celého harmonogramu rozdávania.

Nakoľko v našej obci bude súčasne prebiehať aj osádzanie orientačných tabúľ s názvami ulíc (vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 31/2003), obraciame sa na občanov so žiadosťou o porozumenie a ústretovosť pri ich upevňovaní. Na základe Všeobecne záväzného nariadenia č. 12/2013 o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev podľa článku 3, vlastník budovy je povinný strpieť osadenie orientačnej tabule s názvom ulice na budove, ktorá sa nachádza najbližšie k miestu vyústenia ulice a na budove, ktorou sa ulica končí. V oprávnených prípadoch je možné umiestniť orientačnú tabuľu na plot alebo múrik.

Tí občania, ktorí ešte neuhradili poplatok vo výške 6,00 € za tabuľku orientačného čísla, ho budú môcť uhradiť dodatočne pri vyzdvihnutí tabuľky.

Vybavuje: Ing. Ľubica Ozaniaková, ozaniakova@obecrovinka.sk, 02 / 59304057

Last modified: 8. októbra 2017