Oficálna stránka obce

Parkovanie pri kostole

3. decembra 2023

Upozorňujeme vodičov, že parkovisko pri kostole je určené na občasné parkovanie vozidiel, najmä za účelom využitia služieb priľahlých prevádzok (pošta, kostol, obchod, kaviareň, materská škola), nie je určené na trvalé resp. dlhodobé parkovanie vozidiel. Takéto parkovanie je upravené aj dopravnou značkou, ktorá umožňuje parkovanie vozidiel v čase od 7.00 do 19.00 na 2 hodiny, mimo tohto času je parkovanie neobmedzené. Prosíme vodičov, aby tieto pravidlá rešpektovali najmä ráno, keď prichádzajú rodičia do materskej školy a v čase svätých omší (najmä utorok a štvrtok o 18.00 a v nedeľu o 9.00 a 18.00).

Zároveň upozorňujeme vodičov, najmä tých, ktorí idú do kostola, aby v prípade, že je parkovisko plné, neparkovali na chodníkoch a na ceste, ale využili iné parkoviská napr. parkovisko pri základnej škole, ktoré sa nachádza v pešej dostupnosti (350 m, 5 min. chôdze) príp. parkovisko pri obecnom úrade (500 m, 8 min. chôdze). Nesprávne parkovanie bude pokutované s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

Pri nesprávnom parkovaní okolo kostola sú väčšinou porušené nasledujúce ustanovenia zákona č. 8/2009 o cestnej premávke:

  • § 25 ods. 1 písmeno q) – …vodič nesmie zastaviť a stáť na chodníku…
  • § 23 ods. 1 – …pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy…

Školská ulica v úseku okolo kostola nemá parametre na to, aby sa tam mohlo parkovať na chodníku a na ceste. Správnym parkovaním zvyšujete bezpečnosť cestnej premávky a chodcov.

 

  •  
  •  
  •  

Last modified: 3. decembra 2023