Oznam pre občanov s možnosťou poskytnúť, resp. ktorí už poskytli ubytovanie odídencom z Ukrajiny

11. marca 2022

Žiadame občanov obce Rovinka, ktorí majú záujem a sú ochotní ubytovať odídencov z Ukrajiny vo svojich domácnostiach, alebo organizácie, ktoré prevádzkujú ubytovacie zariadenia, aby nám takýto záujem nahlásili, spolu s kontaktmi na seba a lôžkovou kapacitou v domácnosti/ubytovacom zariadení.

Ak už niektoré domácnosti/organizácie v Rovinke poskytujú takéto ubytovanie odídencom z Ukrajiny, žiadame Vás o ich nahlásenie, kde sa nachádzajú, od kedy sú ubytovaní a v akom počte (viď prehľad ubytovania za obec Rovinka) a to na e-mail OÚ Rovinka: obecrovinka@obecrovinka.sk; kufel@obecrovinka.sk

Bližšie informácie akú konkrétnu evidenciu bude treba viesť , aké údaje bude treba evidovať  a na aké príspevky bude mať nárok odídenec či osoba, ktorá ich u seba ubytuje v najbližších dňoch schváli vláda SR v zmysle „čl. II zákona NR SR č. 55/2022 Z. z. zo dňa 25.februára 2022 o niektorých opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine“.

Zároveň v prílohe uvádzame vzor potvrdenia o udelení/predĺžení tolerovaného pobytu na území Slovenskej republiky, na základe ktorého budú mať odídenci z Ukrajiny nárok na poskytnutie štatútu dočasného útočiska.

Ďalšie informácie nájdete aj na stránke obecrovinka.sk/vojnovy-konflikt-na-ukrajine

Potvrdenie o udelení tolerovaného pobytu

Prehľad ubytovania za obec Rovinka

Last modified: 11. marca 2022