Oficálna stránka obce

Mimoriadna správa: V Rovinke došlo k tragédií. Polícia aj obec na verejnosť apeluje.

22. januára 2024

Dnes 22. 01. 2024 v čase približne o 11.00 bola zistená v našej obci Rovinka na Malom jazere mimoriadne tragická udalosť. Žiaľ, došlo k utopeniu dvoch osôb, ktoré sa pravdepodobne preborili do jazera pod tenkým nánosom ľadu. Nižšie vám prinášame tlačovú správu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Rovnako sa pripájame k ich výzve a upozorneniu, aby ste zvážili vstup a pohyb na zamrznutých plochách jazier.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci aktuálne preverujú okolnosti tragickej udalosti, ku ktorej došlo v jednom z jazier v seneckom okrese. Na základe telefonického oznámenia boli policajti v ranných hodinách vyslaní k vozidlu zn. Volkswagen, ktoré bolo zaparkované v blízkosti jazera. Na zamrznutej vodnej ploche jazera sa nachádzali topánky a ľad na jazere bol popraskaný. Vo vodnej ploche jazera boli následne nájdené telá muža a ženy bez známok života. Nakoľko policajti v tomto prípade aktuálne vykonávajú potrebné prvotné procesné úkony, bližšie informácie k prípadu poskytneme až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní.

V nadväznosti na tento prípad apelujeme na verejnosť, aby občania dôsledne zvážili vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky pohyb na zamrznutých jazerách a vodných plochách!

Tlačová správa – AKTUÁLNE NÁLEZ DVOCH TIEL BEZ ZNÁMOK ŽIVOTA

  •  
  •  
  •  

Last modified: 22. januára 2024