Oficálna stránka obce

Informácia o činnostiach v rafinérii Slovnaft – november 2021

2. novembra 2021

V súvislosti s mimoriadnou údržbou výrobnej jednotky v rafinérskej časti očakávame nárazové zvýšené horenie na poľných horákoch, a s tým súvisiacu zvýšenú úroveň hluku. Odstávka výrobnej jednotky a jej následný nábeh sú naplánované od utorka 2. novembra do štvrtka 4. novembra 2021.

Aktualizácia 1. novembra 2021: Mimoriadnu odstávku výrobnej jednotky v petrochemickej časti rafinérie v pondelok 1. novembra sprevádzalo mierne horenie na jednom poľnom horáku a dočasne zvýšená hladina hluku.

V novembri v rafinérii pokračujú technologické zarážky, ktoré slúžia na údržbu a modernizáciu zariadení. V súvislosti s nimi plánujeme v prvej polovici mesiaca odstávku jednej výrobnej jednotky a po realizácii údržby jej nábeh. Počas týchto dní môže dôjsť k zvýšeniu miery zápachu, najmä v závislosti od klimatických podmienok a smeru vetra, a dočasnému zvýšeniu úrovne hluku.

Počas novembra plánujeme štandardne odstávky výrobnej jednotky v petrochemickej časti rafinérie (13. a 25. novembra 2021) z dôvodu surovinovej bilancie a energetickej efektívnosti. Počas týchto dní očakávame krátkodobé zvýšenie hluku a spaľovanie na poľnom horáku.

Pokračuje čistenie jednej z produktových nádrží, práce budú trvať do polovice novembra. Sprevádzané môžu byť príležitostným zápachom, ktorého šírenie bude závisieť od vplyvov počasia, ako prúdenie vzduchu, teplota či tlak.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

Informácia o činnostiach v rafinérii Slovnaft – november 2021

Mesačné informácie o činnostiach v rafinérii Slovnaft nájdete na stránke: https://slovnaft.sk/sk/o-nas/spolocenska-zodpovednost/rafineria-transparentne/planovane-cinnosti-v-rafinerii/ alebo v aplikácií Sused Slovnaft.

  •  
  •  
  •  

Last modified: 2. novembra 2021