Oficálna stránka obce

Informácia o činnostiach v rafinérii Slovnaft – máj 2022

29. apríla 2022

V máji sa začne letná časť plánovaných odstávok a generálnych revízii. Od 20. do 27. mája sa postupne odstaví 11 výrobných jednotiek (VJ). Očakávame zvýšenú mieru horenia na poľných horákoch, možnú zvýšenú úroveň zápachu, prípadne hluku. Všetky činnosti sú štandardné, riadené a bezpečné.
V nedeľu 1. mája bude vo večerných hodinách odstavená VJ v petrochemickej časti, jej opätovný nábeh je plánovaný na 6. mája. Môžu ich sprevádzať nárazové zvýšenie hluku a spaľovanie na poľnom horáku. Štandardná odstávka VJ z dôvodu surovinovej bilancie a energetickej efektívnosti je naplánovaná na 19. mája 2022 v podvečerných hodinách s rovnakými vplyvmi.
V máji plánujeme aj kontrolu a údržbu nádrží, v súvislosti s kontrolou očakávame mierne zvýšenú úroveň zápachu.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

Informácia o činnostiach v rafinérii Slovnaft – máj 2022

Mesačné informácie o činnostiach v rafinérii Slovnaft nájdete na stránke: https://slovnaft.sk/sk/o-nas/spolocenska-zodpovednost/rafineria-transparentne/planovane-cinnosti-v-rafinerii/ alebo v aplikácií Sused Slovnaft.

  •  
  •  
  •  

Last modified: 29. apríla 2022