Brigáda ku Dňu Zeme 2022

15. apríla 2022

Pozývame obyvateľov Rovinky na spoločnú brigádu, ktorú organizujeme pri príležitosti Dňa Zeme 2022.
Stretneme sa na parkovisku pri malom jazere v sobotu 23.04.2022 o 10.00 h. V závislosti od počtu brigádnikov sa rozídeme do rôznych častí obce, ktoré sú najviac znečistené odpadkami – okolie malého jazera Štrčka, okolie hrádze, autobusové zastávky, námestie za obecným úradom a podobne.
Zo zdrojov našej planéty Zem berieme viac ako vraciame späť. Čistenie obce od odpadkov je minimum, ktoré môžeme spoločne urobiť.
Do akej miery si vytvoríme dobré susedské vzťahy a komunitu, ak sa nepoznáme? Presťahovali sme sa do rodinných domov so záhradou či bytov, obstavaných betónovými múrmi. Platí, že čím je záhrada menšia, tým vyšší plot je potrebný na pocit súkromia. Žiaľ častokrát sa vytvorí ešte jeden veľký múr – medzi pôvodnými obyvateľmi obce a „prisťahovalcami“. Brigáda je príležitosť ako môžme všetky nezmyselné múry zmazať.
V prípade nepriaznivého počasia sa brigáda preloží na iný termín. Preloženie termínu bude oznámené aj prostredníctvom tejto udalosti.

Na brigádu Vás pozýva Komisia ochrany životného prostredia a verejného poriadku pri Obecnom zastupiteľstve v Rovinke.

“Aj malé kroky môžu viesť k veľkým zmenám.”
“Mysli globálne, konaj lokálne,” vyhlásil v roku 1915 škótsky plánovač a ochranca prírody Patrick Geddes

Last modified: 15. apríla 2022